Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe

Rozlicz PIT za darmo! Przekaż 1%

Od roku 1991 (Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych z późniejszymi zmianami) każda osoba będąca podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) może wspierać różnorodne inicjatywy społeczne poprzez przekazanie na wybrany cel 1% należnego rocznego podatku.

Nasze Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Oznacza to, że każdy, kto chciałby pomóc chorym dzieciom, będącym pod opieką naszego Stowarzyszenia, może na ten cel przeznaczyć 1% swojego podatku dochodowego.

Dzięki 1% odpisom podatkowym wysyłamy dzieci w trakcie leczenia nowotworowego na specjalnie dla nich zorganizowane kolonie letnie z udziałem personelu medycznego w tym lekarza onkologa. Organizujemy im także wycieczki krajoznawcze i imprezy okolicznościowe.

Równolegle cały czas ściśle współpracujemy z lekarzami Także uczestniczymy w zakupach nowoczesnej aparatury medycznej i drogich leków, które nie są refundowane a mogą dać szansę dzieciom chorym na nowotwory.

Jak przekazać 1% należnego podatku?

W tym celu należy:

1. Wypełnić formularz PIT obliczając należny podatek za ubiegły rok.
  2. Z całej kwoty podatku policzyć 1% i wpisać w formularzu PIT jako darowiznę wg następującego wzoru:

• Nazwa OPP: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe
    • Numer KRS: 0000120305
    • Wnioskowana kwota: wpisać obliczony 1% z należnego podatku

3. Przekazać do Urzędu Skarbowego roczne zeznanie podatkowe - formularz PIT. Urząd Skarbowy przekaże kwotę obliczonego 1% podatku na konto Stowarzyszenia

Kliknij w grafikę i skorzystaj z elektronicznego formularza PIT:

1procent160x150

Przyłącz się do nas - podarujmy chorym dzieciom szansę!

Przekaż darowiznę

przelewy24 visa

Przekaż 1% podatku

1procent160x150