Rozlicz PIT za darmo - przekaż 1,5%

Od roku 1991 (Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych z późniejszymi zmianami) każda osoba będąca podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) mogła wspierać różnorodne inicjatywy społeczne poprzez przekazanie na wybrany cel 1% należnego rocznego podatku. Od 1 stycznia tego roku przy rozliczaniu PIT za 2022 rok będzie można przekazać 1,5% podatku dla organizacji pożytku publicznego. Jest to efekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz nowelizacji Nowego Ładu Podatkowego.

Pisząc wprost - każdego roku wypełniając PIT i rozliczając swój podatek, możemy zdecydować, gdzie ma trafić jego procent, w chwili obecnej aż 1,5% — do budżetu Państwa, czy do wybranej organizacji. Ten gest nic nie kosztuje, a niesie pomoc dla organizacji takich, jak nasza.

Nasze Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Oznacza to, że każdy, kto chciałby pomóc chorym dzieciom, będącym pod opieką naszego Stowarzyszenia, może na ten cel przeznaczyć 1,5% swojego podatku dochodowego.

Dzięki dotychczasowym 1% odpisom podatkowym wysyłamy dzieci w trakcie leczenia nowotworowego na specjalnie dla nich zorganizowane kolonie letnie z udziałem personelu medycznego w tym lekarza onkologa. Organizujemy im także wycieczki krajoznawcze i imprezy okolicznościowe.

Równolegle cały czas ściśle współpracujemy z lekarzami - uczestniczymy w zakupach nowoczesnej aparatury medycznej i drogich leków, które nie są refundowane a mogą dać szansę dzieciom chorym na nowotwory.

Jak przekazać 1,5% należnego podatku?

W tym celu należy:

1. Wypełnić formularz PIT obliczając należny podatek za ubiegły rok.
  2. Z całej kwoty podatku policzyć 1,5% i wpisać w formularzu PIT jako darowiznę wg następującego wzoru:

• Nazwa OPP: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe
    • Numer KRS: 0000120305
    • Wnioskowana kwota: wpisać obliczony 1,5% z należnego podatku

3. Przekazać do Urzędu Skarbowego roczne zeznanie podatkowe - formularz PIT. Urząd Skarbowy przekaże kwotę obliczonego 1,5% podatku na konto Stowarzyszenia

Kliknij w grafikę i skorzystaj z elektronicznego formularza PIT:

Rozliczenie PIT 2023 z PITax.pl oraz IWOP jest możliwe w ramach projektu “PITax.pl dla OPP”.